Thursday August 4th, 2011 - Блог ректора КазНМУ имени С.Д.Асфендиярова :: Блог ректора КазНМУ имени С.Д.Асфендиярова

Архив за August 4th, 2011

От абитуриента

Вопрос ректору
От: Мерей Кулжан
Сәлеметсз бе Аканов Айкан Аканұлы! Мен талапкер ретінде мазалап жүрген сұрагымды кояйын деп едм: Маган түсінідіріп отесіз бе дәрігерлік емдеу ісі мамандығымен қоғамдық денсаулық сақтау мамандыгыгың айырмашылығын, екеуі де СЭС мамандығы болып есептеле ме? Нағыз СЭС мамандығының иесі болу үшін қайсысын таңдау керек? Жауабыңызды кутем, сізге көп рахмет.

Құрметті Мерей!

Түсінгенім бойынша сізді қоғамдық денсаулық мамандығы қызықтыратын сияқты. Себебі сіз қалап отырған мамандық медициналық-профилактикалық факультетінде оқытылады. Ол факультетте екі мамандық қарастырылған. Біріншісі, «Қоғамдық денсаулық сақтау» мамандығы – оқу мерзімі 5 жыл. Академиялық дәрежесі – қоғамдық денсаулық сақтау бакалавры. Біліктілігі – қоғамдық денсаулық сақтау маманы. Бакалавриатта оқуды аяқтаған бітіруші қоғамдық денсаулық сақтауды ұйымдастырушы немесе гигиена және эпидемиология маманы ретінде дербес практикалық қызметке жіберіледі. «Қоғамдық денсаулық сақтау» мамандығы бойынша бітіруші оқуын әрі қарай магистратурада жалғастыруға құқылы.

Екіншісі, «Медициналық-профилактикалық іс» мамандығы – оқу мерзімі – 5 жыл. Академиялық дәрежесі – медициналық-профилактикалық іс бакалавры. Біліктілігі – гигиена және эпидемиология маманы. Бакалавриатты бітірген түлек эпидемиология, коммуникалды гигиена, еңбек гигиенасы, тағам гигиенасы, радиациялық гигиена, вирусология, бактериология маманы ретінде тәжірибелі қызметке жіберіледі. «Медициналық-профилактикалық іс» мамандығы бойынша оқуды аяқтаған түлек оқуын одан әрі қарай магистратурада жалғастыра алады.

04 Aug 2011  |  Опубликовано в Новости

Уважаемые коллеги, друзья!

С 4 по 11 августа я буду находиться в отпуске и, к сожалению, в этот период не смогу отвечать на ваши вопросы.

До встречи!

Вопрос ректору

От: Венера Куатбекова

Salamatsiz ba Aikan Akanuli. Menyn sizge xat joldau sebebym, meni tolgandiratyn masele. Menyn joldasym Nurseitov Azamat sizderde 6 kursta okidi emdeu isinde. Menyn sizden suragym keletini,sizder studentterdyn jeke minez kuliktarina, ol dariger bola aladima, jardem bere aladi ma sogan nazar audarasizdar ma? Bul maseleni surap otirganym menyn joldasym meni uilengen uakittan bastap katty uratin. Jukti kezimde de uratin. Kiz bosandym. Kizimnyn aldinda da uratyn. Kazir men odan ketip kaldym. Ari karai korkiniwpen omir suru mumkin emes. Sotkada ariz berdym. Bul arine jeke masele. Menyn oiym, sizge xat jazudagi osindai adamdar dariger boluga laiykti ma? Mumkin bul adamda psixologialik auitkular bar wigar. Ak xalatty Abzal jan deuge bolmas. Korkiniwtisi ol adamnyn omirin arawalaityn bolu kerek emes pa? Bundai adamga medicina salasinda jumis isteuge jol beruge boladi ma? Ol keibir adamdardyn densauligina zian tigyzyp jatir. Raxmet sizge. Shimkent kalasi.

Құрметті Венера!

Өкінішке орай, отбасындағы күш көрсету жағдайлары біздің қоғамда жиі көрініс тауып отыр. Бүгінгі құқық қорғау органдары бұл келеңсіздікпен күрес жүргізіп келеді. Сондықтан отбасында күш көрсетіп, ұрып-соққаны үшін отағасы заңды тұрғыдан да үлкен жауапкершілікке тартылады. Бұл бүгінгі қоғамның дертіне айналып отыр. Сондықтан да университет тарапынан да осы бір жағдаймен күрес жүргіземіз. Біздің университетте Этикалық кеңес жұмыс істейді. Сіздің шағымыңыз Этикалық кеңесте қаралатын болады. Әрине, өзінің іс-әрекетіне жауап бере алмайтын адам дәрігер болуға тиіс емес. Сол себепті бұл жағдай осы кеңесте толығымен қарастырылып, тиісті шаралар қолданылады.

Поисковые слова:

• жукти болу
  • еки кабат болу жолдары
  • жукти болу жолдары
  • жукти болу ушин
  • еки кабат болудын жолдары
  • жукти болудын жолдары
  • еки кабат болу
  • жуктi болу
  • екикабат болу
  • Жукты болу

От абитуриента

— Вопрос ректору

От: Алтынай Мажитова <>

Сәлеметсіз бе, құрметті Айқан Ақанұлы! Мен осы жылы, яғни 2011 жылғы мектеп бітіруші талапкерімін. Мен сіздің университетке грантка құжаттарымды тапсырған едім. Әлі жауабы келмесе де, өзімнің шын жүректен қалаған мамандығыма грантка түсе алмасам деген ой маза бермейді. Мен орыс тілін санамағанда 88 ұпай жинадым және аттестатымнын орташа баллы 4,8. Осындай нәтижемен стамотология бөліміне грантқа түсе аламын ба, әлде үміттеніп қажеті жоқ па? Алтын уақытынызды бөліп жауап беріп жатқаныңызға алдын ала үлкен рахмет! Сіздін жауабынызды асыға Ð

�үтудемін!

Құрметті Алтынай!

Өкінішке орай, конкурстың нәтижесін мен де білмеймін. Өйткені балдар енді есептеліп жатыр. Конкурс қорытындысы 10 тамыздан кейін ғана белгілі болады. Тапсырған талапкерлер саны өте көп. Олардың барлығын есептеп, нәтижесін шығаруға біршама уақыт керек. Сонымен қатар белгілі ереже бар. Сол талапқа барлығымыз бағынуымыз керек. Сіздің мазасыздығыңызды түсінгеніммен, дәл қазір ештеңе айта алмаймын. Жолыңыз болып, өз қалаған мамандығыңызға түсіп кетуіңізді тілеймін.