Friday November 2nd, 2012 - Блог ректора КазНМУ имени С.Д.Асфендиярова :: Блог ректора КазНМУ имени С.Д.Асфендиярова

Архив за November 2nd, 2012

Гулзада Кабыштай

Тема вопроса: Учебный процесс
Саламатсыз ба Айкан Аканович! Сізге қояр сұрағым менің қызым сіздердің оқу орындарыңызды 2012 жылы жалпы медицина мамандығы бойынша бітіріп, интернатурасын Шымкент қаласындағы Халықаралық қазақ -түрік  университетінің базасында грант негізінде өтіп жатыр, жақында тұрмысқа шығуына байланысты, Алматы қаласында болуы керек, енді келешекте сол Асфендияров атындағы  оқу орнында гранты сақталып интернатурасын жалғастыруға болады ма, алдын ала рахмет

ҚР  БжҒ министрінің 09.12.2008ж №638 бұйрығымен бекітілген «Кәсіптік бастауыш, кәсіптік жоғары және кәсіптік орта білім беру ұйымдарында білім алушыларды  ауыстыру және оқуға қайта қабылдау Ережесі» негізінде гранты сақталып,  демалыс (каникул)кезінде ауысуына болады, егер оқу бағдарламасы бойынша айырмашылық көп болмаса (5 пәннен аспаса).

Динагуль Джасыбаева

Тема вопроса: Учебный процесс
Добрый день. Мой сын набрал на ЕНТ 87 баллов, но с него сразу вычли 21 балл за казахский, в итоге мы пошли в ВУЗ с конечным результатом ЕНТ — 66 баллов.
Соответственно, нам сказали, что в университет им.Асфендиярова нас не примут, так как не хватает 4 балла (нужно было 70 баллов, так как это нац.университет).
Сейчас мой сын учится на платном отделении стоматологического факультета КРМУ.
Вопрос: можем ли мы перевестись с КРМУ в Ваш университет на стом.фак (платное отделение) с баллом ЕНТ 66 (без казахского)?
Пож-та, ответьте на наш вопрос, это очень важно для нас. Можно ответить на мой электронный адрес если нельзя будет ответить на сайте.
Спасибо заранее.

С уважением,
Динагуль Джасыбаева.

Уважаемая Динагуль Джаксыбаева!

По приказу Министерства образования и науки РК №111 от 29.01.2012 года на национальные ВУЗы не набравшие проходной 70 баллов не принимаются. По поводу перевода с баллом ниже70-ти указании МОН на сегодняшний день нет.

Айгерим Рысбек

Тема вопроса: От студента
Сәлеметсізбе Айқан Ақанович!!! Мен жалпы медицина факультетінің 1-курс студентімін. мен 2012-2013ж ЕНТ тапсырып,армандаған оқу орныма грантқа түстім. менің сізге қояр сұрағым мен стоматология факультетіне тапсырганыма 1 балл жетпей қалды.енді мен жалпы медицина факультетінен стоматология факультетіне ауыса аламынба және де грант сақталады ма? алдын ала рахмет!!!

Құрметті Айгерим Рысбек!

Сіз  ҚР Білім және Ғылым министрлігінің №152 бұйрығы бойынша «Жалпы медицина»  факультетінен «Стоматология» факультетіне тек келісім-шарт бөліміне ауысуға мүмкіндігіңіз бар. Ауысқан жағдайда грантыңыз сақталмайды, себебі мемлекет сізге грантты «Жалпы медицина» факультетіне бөлді.

Азиза Мамирова

Тема вопроса: Учебный процесс
Здравствуйте уважаемый, Айкан Аканович! Я студентка 5 курса ОМ факультета.Хотела узнать после окончания 5го курса, есть ли возможность перевестись на стоматологический факультет? Благодарю Вас за внимание!

Уважаемая Азиза!

После окончания  5 курса факультета общей медицины Вы получаете специальность – «Бакалавр» общей медицины.  Продолжить обучения в интернатуре по стоматологии  можно только после обучения в течении  5 лет по специальности «Стоматология»

Жандар Пердалиев

Тема вопроса: От абитуриента
Қурметті Аканов Айкан мырза. Менің сізге хат жолдау себебім:
C.Ж. Асфендияров университетіне тускен студент, колледжді қызыл дипломга тамамдап, ақылы болімге тускен болса. Оқу ақысын толегенде неге женілдіктер болмайды? Соны тусіндіре кетсеніз?

«С.Ж. Асфендияров атындағы ҚазҰМУ» РМК әлеуметтік комиссиясы туралы Ережесінде қызыл дипломмен бітірген азаматтарға оқу ақысына жеңілдік қарастырылмаған, Ережеге сәйкес,  тек әлеуметтік жағдайы төмен және оқуды өте жақсы оқтиын, белсенді студенттерге  (1-курстан басқаларға) оқу ақысына жеңілдік беріледі.