Бекболат Сұлтан

24 Apr 2020  |  Опубликовано в Сұрақ-жауап, Талапкерден сұрақ

Сұрақ:

Сәлеметсізбе! Мен Сұлтан Бекболат, Қызылорда Мед.Колледжінің 4 курс студенті. Бітірген соң сіздерге ақылы бөлімге Стомотология мамандығына түскім келеді. Маган ЕНТ тапсыру міндетті ме?

Жауап:

Сәлеметсіз бе!

«Стоматология» білім беру бағдарламасына түсу үшін міндетті түрде 5 пән бойынша ҰБТ тапсыру қажет. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым минисрлігінің 2018 жылғы № 600 «Жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидалары» туралы бұйрығының негізінде ҰБТ нәтижесі бойынша –«Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина)» білім беру саласы бойынша – кемінде 65 балл, оның ішінде Қазақстан тарихы, математикалық сауаттылық, оқу сауаттылығы – оқу тілі бойынша – кемінде 5 балл және әр бейіндік пәннен кемінде 5 балл алуы қажет.

Сонымен қатар, кез-келген медициналық университетте психометриялық емтихан тапсыру керек.

Жыл сайын университет ақылы бөлімге түсуге үміткерлер үшін ең төменгі өту балын белгілейді. 2019 жылы ол 70 балл болды. 2020 жылғы ақылы бөлімге өту балдары әлі бекітілген жоқ.

Барлық сұрақтар бойынша Сз университеттің қабылдау бөлімімен хабарласа аласыз: электрондық пошта: [email protected].

Телефон: 8 (727) 338-70-27.

Барлық тиісті ақпарат университеттің www.kaznmu.kz веб-сайтында және әлеуметтік желілерде көрсетіледі.

_ _ _