Роза Кабулова

03 Sep 2012  |  Опубликовано в Сұрақ-жауап

Вопрос ректору
Тема вопроса: От абитуриента
Салеметсизбе!менин сурагыма алиде жауап кайтармадыныз? Мен мед.колледжин битиргенмин, казир жогаргы оку орынында психология мамандыгы бойынша сырттай окып журмин. Келеси жылы битиремин. Мен сиздердин Университеттеринизге келеси жылы тапсырамын, билейн дегеним 2 ши жогаргы оку орнына емтиханды калай,кай паннен тапсырамын жане де канша жыл окимын!Роза Кабулова

Саламатсыз ба,  Роза!  Сізді ағымдағы жылдың қабылдау ережелерімен ғана таынстыра аламыз, келесі жылы қабылдау ережелеріне өзгерістер енгізілу мүмкіндігін ескерген жөн.

Медицина колледжін тамамдаған соң,  Білім алу грантына конкурсқа қатысуы үшін кешенді тестілеуден өтуіңіз керек. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 23.01.2008 ж. №58 қаулысымен бекітілген  (30.03.2012 ж. № 390) жоғары оқу орындарына білім алу гранттарын тағайындау Ережелерінің 5-5 тармағына сәйкес  2012 жылы жоғары оқу орындарына қабылдау үшін Ұлттық жоғары оқу орындарына қабылдау ҰБТ және кешенді тестілеу барысында 70 баллдан жоғары, басқа жоғары оқу орындарына50 баллдан жоғары  жинаған үміткерлер білім алу грантына конкурсқа қатыса алады.

Медицина колледжін тамамдаған студенттер оқуды 1 курстан бастап,  жалпымен бірдей оқиды, оқу мерзімі қысқартылмайды.

Қазақстан  Республикасы Үкіметінің2012 жылғы «19» қаңтардағы № 11қаулысымен бекітілген(2012 жылғы 19 сәуірдегі № 487 қаулысымен өзгерістер енгізілген)Жоғары білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудыңүлгі қағидаларына сәйкес,  кешенді тестілеу түсушілердің қалауы бойынша қазақ немесе орыс тілдерінде орта білім берудің оқу бағдарламалары көлемінде төрт пән: мемлекеттік немесе орыс тілі (оқу тілі), Қазақстан тарихы, математика және таңдау пәні бойынша өткізіледі.Таңдау пәндері және ҰБТ мен кешенді тестілеудің бейінді пәндері көрсетілген мамандықтар тізбесін білім беру саласындағы уәкілетті орган бекітеді.

Бейіндік пән өзіңіз таңдаған мамандыққа байланысты – «фармация» немесе «фармация өндіріс технологиясы» мамандықтарына – химия, «Жалпы медицина», «Қоғамдық денсаулық сақтау», «Стоматология», «Медицина-профилактикалық іс» мамандықтары үшін – биология болып табылады.

_ _ _