04.06.2021 - Блог ректора КазНМУ имени С.Д.Асфендиярова :: Блог ректора КазНМУ имени С.Д.Асфендиярова

Архив за June 4th, 2021

Алия Мендикуловна

04 Jun 2021  |  Опубликовано в Сұрақ-жауап

Сұрақ

Құрметті Талғат Сейтжанұлы!
Сізге сіз басқарып отырған жоғары оқу орнының 5 курс студенті Акпанова Мадина Сабитқызының анасы Алия Мендіқұлқызы жазып отыр.
Менің қызым 2,3,4 курстарда әкесінің кайтыс болуына байланысты 15 % жеңілдік алып келді. Биылғы оқу жылында ,яғни 5 курста осы алып келе жатқан жеңілдікті ала алмай қалып отырмыз. Себебі қызымның айтуы бойынша (қасында дос қызы болған) документтер тапсырылған,ал бірақ комиссиядан документтер өтпей қалған. Мен 15 % жеңілдікті есептеп толық соманы төлеп койғам. Енді жеңілдік сіздерге жоқ өйткені кеш қалдыңыздар деп,тугел төлеуімізді өтініп қызымды Гос.экзамен тапсыруға жібермеді.
Мен 2 қызды жэне әкесі кайтыс болған (ұлым)1 немеремди асырап отырган анамын. Сізден өтініш,бізге тағы да құжаттарды тапсырып жеңілдік алуымызға көмектесип қызымды экзамен тапсыруға рұқсат алып беруіңізді өтінемін.
Ізгі ниетпен Алия Мендикулкызы.

Жауап:

Құрметті  Алия Мендикулкызы!

С.Д.Асфендиярова  атындағы  Қазақ Ұлттық медицина университеті   ақылы  бөлімінде  оқитын студенттерге  берілетін   университеттің 09.12.2019 №10   Басқарма  кеңесінде  бекітілген оқу ақысына  берілетін  жеңілдіктерге  құжат  2020-2021 оқу жылына   екі  мәрте  жиналады,  қыркуйек және қаңтар айында   студентттерден өтініш қабылдап, құжаттары жиналып, қарастырылып  шешімі шығады. Егер  осы уакытта  құжат өткізбеген  болсаңыз,  университет өз  тарапынан  жеңілдік  бере алмайды.  Жалпы медицина-2 мектебінің  5-ші курсында оқитын  қызыңыз – Акпанова Мадина Сабитқызы – оқу ақысының берілетін жеңілдігіне уақытылы өтініш білдіріп, құжаттарын мұқият  тапсырмаған.  Егер  оқу  ақысын   төлемеген жағдайда Университетпен бекітілген келісім шартына байланысты, сол шарттын орындалмауынан студент Мемлекеттік емтиханға жіберілмейді.