Плагиат

«Вестник КазНМУ» журналы мақаланы қарастыру кезінде материалды плагиатқа міндетті түрде тексереді. Көптеген қарыздар анықталған жағдайда, редакция COPE ережелеріне сәйкес әрекет етеді.

Плагиатты талдау келесі модульдерде жүзеге асырылады:

Интернет – Интернеттің ғылыми және білім беру сегментінің ашық көздері.

Internet Plus – Интернеттің ғылыми және білім беру сегментінің 600+ миллион ашық көздерінен несиелерді іздеуді қамтамасыз етеді. Оған қоса, ол дүниежүзілік іздеу жүйелерін пайдаланып Интернетте іздейді, бұл іздеу аймағын айтарлықтай кеңейтуге және жақында жаңартылған немесе жасалған сол беттер мен құжаттар арасында көбірек сәйкестіктерді табуға мүмкіндік береді.

eLIBRARY.RU – eLIBRARY.RU ғылыми электронды кітапханасының жинақтарынан алынған орыс және шет тілдеріндегі ғылыми мақалалардың толық мәтіндері.

Диссертациялардың толық мәтіндері және кітапханалардан алынған авторефераттар.

Аударылған қарыздар – ағылшын-орыс, қазақ-орыс, ағылшын-орыс, орыс-ағылшын, орысша-қазақша тіл жұптары үшін мәтіндерді аудару арқылы алынған қарыздарды іздеуді қамтамасыз етеді.

Парафраза – сөздерді синонимдермен ауыстыру, сөздерді кірістіру/өшіру, сөз формаларын өзгерту, сөйлем мүшелерін қайта орналастыруды ескере отырып, Интернет және eLIBRARY.RU жинақтарынан алынған сөздерді табуға мүмкіндік береді. Табылған мәтін үзінділері алынған деп белгіленеді және есепте алынған қарыздар пайызына қосылады.

Дәйексөздер – мәтіндегі дұрыс пішімделген дәйексөздерді белгілейді.

Үлгі тіркестері – сканерленген құжатта үлгі тіркестердің бар-жоғын автоматты түрде анықтайды: университет атаулары, кіріспе сөздер және т.б. Үлгі фразалар «Дәйексөздер» индикаторына енгізіледі.

Библиография – тілі мен стиліне қарамастан библиографияны (библиографияны) автоматты түрде анықтайды және бөлектейді. Әдебиеттер тізімі «Дәйексөздер» көрсеткішінде ескерілетін болады.

EBS жиынтық жинағы – Lan, University library online, Aybuks, BiblioRossika, Yurayt, Book.ru, Студенттік кеңесші электронды кітапхана жүйелерінің біріктірілген жинағы.

Ресей және ТМД БАҚ – 2000 жылдан бері 4000 бұқаралық ақпарат құралдарының: газеттер, журналдар, ақпарат агенттіктері, телеарналар, радиостанциялар және Ресейдің барлық аймақтарының интернет-басылымдарының ірі жабық орыс тіліндегі мұрағатында және деректер базасында несиелерді іздеуді қамтамасыз етеді. , сонымен қатар көршілес елдер. Жинаққа күн сайын 100 000 жаңа құжат қосылады.

Медицина – медицина және фармацевтика бойынша ғылыми және оқу әдебиеті: «GEOTAR-Media» баспа тобы, ЦНМБ Бірінші Мәскеу мемлекеттік медицина университеті. ОЛАР. Сеченов, «Медицина» баспасы.

SPS Garant – EPS «Garant System» нормативтік құжаттары.

Әділет БИЖ – Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық құжаттары.

КСРО, РФ, ТМД патенттері – орыс және шет тілдеріндегі патенттер.

Wiley Publishing (RuEn) арқылы аударылған несиелер – John Wiley & Sons, Inc ұсынған Wiley Online Library журналдарының жинағынан алынған ағылшын мәтіндерін орыс тіліне аудару арқылы алынған қарыз сөздерді іздеуді қамтамасыз етеді.

Индекстелген

С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті