Биоэтика жөніндегі жергілікті комиссия

Биоэтика жөніндегі жергілікті комиссия (БЖК) университеттің тәуелсіз алқалы-кеңесші органы болып табылады, биомедициналық зерттеулер жүргізу үшін қорытындылар беруге құқылы.
БЖК биологиялық белсенді заттарды, дәрілік заттарды, технологияларды, материалдар мен медициналық бұйымдарды биомедициналық, клиникаға дейінгі және клиникалық зерттеулер (сынақтар) саласында маманданған мамандардың, ғалымдар мен дәрігерлердің ерікті мүшелігіне және бірлескен қызметіне негізделген.
БЖК-ның негізгі мақсаты – ғылыми зерттеулерге субъектілер және волонтерлар ретінде қатысатын адамдардың құқықтары мен қадір-қасиетін қорғау, ғылыми зерттеулерде жануарларды адамгершілікке жатпайтын әрекеттерден қорғау, зерттеу жұмысында айтылған этикалық аспектілерді ескеру және зерттеу қатысушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
Ғылыми зерттеулердің этикалық сараптамасын жүргізу үшін бекітілген прейскурантқа сәйкес нысаналы жарна «ҚазҰМУ ҚҰДАЙЫ» ҚҚ банк шотына аударылады.
Ғылыми зерттеулердің этикалық сараптамасын жүргізу үшін «KAZNMU ENDOWMENT» ҚҚ ағымдағы шотына бекітілген прейскурантқа сәйкес нысаналы жарна беріледі.

Сіз ojs.kaznmu.edu.kz сілтемесі бойынша зерттеулердің этикалық сараптамасына өтінім бере аласыз.

БЖҚ Құрамы

• Төраға — Шамсутдинова Альфия Гумаровна, ғылым департаментінің басшысы
  • Төрағаның орынбасары — Фахрадиев Ильдар Рафисович, ғылыми-технологиялық парктің басшысы
  • Хатшы — Менлаякова Дарина Сұңғатқызы, ғылым департаментінің маманы

Мүшелер:

• Амраев Султан Абутжанович, травматология және ортопедия кафедрасының ассистенті;
  • Батырбаева Динара Жармухановна, Б.А.Атчабаров атындағы ІҚМ ҒЗИ «Ұжымдық пайдалану орталығы» ғылыми зертханасының меңгерушісі;
  • Бедельбаева Гульнара Габдуалиевна, терапиялық пәндер кафедрасының меңгерушісі;
  • Битанова Эльмира Женисхановна, жалпы иммунология кафедрасының меңгерушісі;
  • Дадамбаев Айбек Екпінбекұлы, Университетінің заң бөлімінің бас заңгері;
  • Ибраева Анель Шамильевна, ғылыми-технологиялық парк басшысының орынбасары;
  • Максутова Дина Жусуповна, №2 жалпы дәрігерлік практика кафедрасының профессоры;
  • Рахметов Нурлан Рахметович, №1 хирургиялық аурулар кафедрасының профессоры;
  • Садыкова Алтынай Женисовна, профессор Н.А.Барлыбаева атындағы балалар аурулары кафедрасының доценті;
  • Салиев Тимур Муйдинович, Б.А.Атчабаров атындағы ІҚМ ҒЗИ басшысы;
  • Танабаева Шынар Баймахановна, Б.А.Атчабаров атындағы ІҚМ ҒЗИ Медицина және қоғамдық денсаулық сақтау орталығының меңгерушісі;
  • Устенова Гульбарам Омаргазиевна, фармацевтикалық технология бөлімінің меңгерушісі;
  • Шалабекова Меруерт Турсыновна, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығының Ұлттық госпиталі инновация және білім беру орталығының бас маманы;
  • Шахиева Адиля Маратовна, қоғамдық денсаулық сақтау кафедрасының доценті.