Бизнес-инкубатор

ҚазҰМУ Бизнес-инкубаторы ғылыми-технологиялық парктің құрылымдық бөлімшесі болып табылады, Бизнес-инкубаторлар қауымдастығының мүшесі болып табылады және студенттер мен стартап-жобаларды дамытуға қызығушылық танытқан кез келген адамға арналған кешенді бизнес-бағдарламаларды ұсынады. Инкубациялық бағдарламалар қатысушыларға өз идеяларын дамытуға және оларды табысты өнімге айналдыруға көмектесуге бағытталған. Кез келген адам бизнес-инкубаторда оқудан өтіп, өз идеясын нақты бизнес-жоспарға енгізіп, инвестор таба алады!

Миссиясы:

Медициналық қызметтердің сапасын арттыруға, жаңа технологияларды енгізуге және халықтың денсаулығын жақсартуға бағытталған стартатар мен жобаларды қолдау және дамыту

Мақсаттар:

• Медицина саласындағыстартаптардыңжедел өсуі мен дамуы үшін жағдай жасай отырып, медицина саласындағы инновациялық жобаларды әзірлеуге және енгізуге қолдау көрсету.
  • Пәнаралықжобалардыжүзеге асыру үшін университеттің факультеттері, ғылыми орталықтары және клиникалық кафедралары арасындағы ынтымақтастыққа жәрдемдесу.
  • Медицинадакәсіпкерлік, инновация жәнежобаларды басқару бойынша оқыту және сыни ойлауды, көшбасшылық пен жобаны басқару дағдыларын дамыту.
  • Ғылымизерттеулердікоммерцияландыруды қолдау және инновациялық медициналық бұйымдарды патенттеу, лицензиялау және маркетинг бойынша кеңес беру.
  • Жобалардыдамытудыңбарлыкезеңдерінде қолдауға дайын тәжірибелі тәлімгерлер, инвесторлар және серіктестер желісін құру.
  • Инкубациялықжобалардыңорындалу барысын бақылау және жобалардың тиімділігі мен медициналық тәжірибеге және халықтың денсаулығына әсерін бағалау.

Бизнес-инкубатор аясында акселерация бағдарламасы жүйелі түрде өткізіліп тұрады және кез келген кәсіпкер қатысушы бола алады. Негізгі іріктеу критерийі іске асырылатын бизнес-идея болып табылады. Осы бағдарлама аясында 2024 жылы 4 жоба сәтті жеделдетілді:
1. Сүт безі ауруларының симуляторын әзірлеу және шығару.
2. Аускультация симуляторын жасау және шығару.
3. Лапароскопиялық симуляторды әзірлеу және шығару.
4. Телеметриялық функциясы бар көп функциялы 12 арналы ЭКГ Ar-Cor 100.

Біздің жобаларымыз:

1. Фармацевтикалықзаттардыжеткізу үшін графен нанобөлшектері бар дәрілік және косметикалық өнімдерді өндіруді ұйымдастыру;
  2. Көздіңқабынуауруларын емдеуге арналған полимерлі биоүйлесімді имплант;
  3. Остеосинтез кезіндегіжарақаттанкейінгі май эмболиясының алдын алу әдісіне арналған жаңа интрамедуллярлық құлыптау таяқшасы;
  4. Аэробразивтістоматологиялықтұтқа;
  5. Цистаншетұзыныңөсімдік шикізаты негізінде дайын өнім өндіруді ұйымдастыру жобасы;
  6. Жараныемдейтінгидрогельді патч алу технологиясын жасау;
  7. Емдік-профилактикалықтіспастасы технологиясын жасау;
  8. Сүтбезіауруларының симуляторын әзірлеу және шығару;
  9. Аускультация симуляторынжасаужәне шығару;
  10. Лапароскопиялықсимулятордыәзірлеу және шығару;
  11. Дағдыалгоритмдерінбағалау платформасын әзірлеу;
  12. Телеметриялықфункциясы бар көпфункциялы 12 арналы ЭКГ Ar-Cor 100;
  13. Киноклуб;
  14. Емдеу-профилактикалықмамандандырылғанпалаталарды (туберкулез, травматология, іріңді хирургия, қант диабеті, онкология, жүрек-қан тамырлары аурулары және т.б.) құру арқылы ионозонды электро-, нано-, бұралу-инженерлік медицина және фармация ғылыми-зерттеу зертханасын коммерцияландыру.

ЖАҢАЛЫҚТАР

«ASFEN FORUM, жаңа ұрпақ – 2023» I Халықаралық форумы аясындағы «MEDTECH технологияларды коммерцияландыру реакторы» ғылым мен бизнесті біріктіруге арналған диалог алаңы

ҚазҰМУ-да Қазақстандағы алғашқы медициналық стартап бизнес-инкубаторының демодейі аяқталды

ҚазҰМУ ғалымдарының «QazInnovations» өкілдерімен кездесуі