Аяулым Мақсатқызы Мақсатованың философия докторы (PhD) дәрежесін ізденуге ұсынылған диссертация жұмысын қорғауы өтеді

06.05.2024

«С.Ж.Асфендияров атындағы ҚазҰМУ» КеАҚ 6D074800 – «Фармацевтикалық өндіріс технологиясы» мамандығы бойынша PhD докторант Аяулым Мақсатқызы Мақсатованың философия докторы (PhD) дәрежесін ізденуге «N-арилалкилпиперидиннің жаңа туындылары негізінде биологиялық белсенді субстанцияны химиялық жасау» тақырыбы бойынша диссертация қорғауы өтеді.

Диссертация «Ә.Б.Бектұров атындағы химия ғылымдары институты» АҚ Синтетикалық химия және табиғи дәрілік заттар зертханасында орындалған.

Қорғау нысаны – диссертациялық жұмыс.

Қорғау қазақ тілінде.

Ресми рецензенттер:

• Елібаева Назым Сайдильдаевна – доктор PhD, органикалық заттар, табиғи қосылыстар мен полимерлер химиясы мен технологиясы кафедрасының доцент м.а., «әл-Фараби атындағы ҚазҰУ» химия және химиялық технология факультеті, (Алматы қ., ҚР);
  • Бекежанова Толқын Слямовна – доктор PhD, инженерлік пәндер және тиісті практика кафедрасының доценті, «С.Ж. Асфендияров атындағы ҚазҰМУ» КеАҚ, (Алматы қ., ҚР).

Ғылыми кеңесшілері:

• Датхаев Убайдилла Махамбетович – фарм.ғ.д., профессор,                      «С.Ж. Асфендияров атындағы ҚазҰМУ» КеАҚ корпоративті даму жөніндегі проректоры, (Алматы қ., ҚР).
  • Ахметова Гульмира Сериковна – х.ғ.д., «Ә.Б.Бектұров атындағы химия ғылымдары институты» АҚ, Синтетикалық химия және табиғи дәрілік заттар зертханасының бас ғылыми қызметкері, (Алматы қ., ҚР).
  • Омырзаков Манас Тоқтасынұлы – PhD, «GxP Company» ЖШС сапа жөніндегі директоры, (Алматы қ., ҚР).

Шетелдік ғылыми  кеңесшісі:

• Samir Anis Ross – PhD, фармакогнозия докторы, профессор (АҚШ, Missisippi University)

Диссертациялық кеңестің уақытша мүшелері:

• Павел Мучай – Братислава Коменск қаласының университеті, фарм.ғ.д., профессор, фармакогнозия және ботаника кафедрасының меңгерушісі, (Братислава қ., Словакия);
  • Бошкаева Асыл Кенесовна – фарм.ғ.д., қауымдастырылған профессор, «С.Ж. Асфендияров атындағы ҚазҰМУ» КеАҚ, фармацевтикалық және токсикологиялық химия, фармакогнозия және ботаника кафедрасының профессоры м.а., (Алматы қ., ҚР);
  • Әбдиев Қалдыбек Жамшайұлы – х.ғ.д., профессор, «Сәтбаев университеті» Химиялық процестер және өнеркәсіптік экология кафедрасының профессоры, (Алматы қ., ҚР);
  • Капсалямова Эльмира Николаевна – фармацевтика ғылымдарының кандидаты, фармацевтикалық технология кафедрасының профессоры, «С.Ж. Асфендияров атындағы ҚазҰМУ» КеАҚ, (Алматы қ., ҚР);

Қорғау маусым айының 08-жұлдызында 2024 жылы сағ. 14.00-де                       «С.Ж. Асфендияров атындағы қазақ ұлттық медицина университеті» ҚеАҚ 6D110400, 8D10102, 8D140- «Фармация», 6D074800, 8D07201, 8D119- «Фармацевтикалық өндipic технологиясы» мамандықтары  бойынша Диссертациялық кеңес отырысында өтеді. Мекен-жайы: Алматы қ., Төле би көшесі 94 үй, 3-қабат, кіші конференц-зал.

Zoom конференциясына сілтеме:

Конференция идентификаторы: 827 0225 0526