Элективті пәндер

Негізгі бет » Элективті пәндер

Түлектер моделі Бағдарлама паспорты Міндетті пәндер Элективті пәндер Проф. тәжірибелер ИНТЕРНАТУРА

Элективті пәндер:

Модуль -ғылыми зерттеулерге кіріспе:
Дәлелді медицина

Бақылау түрі-дифференциалды сынақ

Сипаттама: пәннің мазмұны ғылыми ойлауды қалыптастыруды және дәлелдер негізінде себеп-салдарлық байланыстарды анықтауды және клиникалық тәжірибеде ғылыми негізделген дәлелдерді қолдануды, сондай-ақ медициналық ақпараттық жүйелерде жарияланған медициналық әдебиеттерге тиісті әдебиеттерді іздеуді және сыни бағалауды қамтиды.

Биостатистика, биоэтика

Бақылау түрі-дифференциалды сынақ

Сипаттама: пәнді оқығаннан кейін түлек ғылыми принциптерді, статистикалық әдістерді (сипаттамалық және логикалық Статистика, сапалық және сандық деректерді бағалау, корреляциялық және регрессиялық талдау) қолдана алады, деректерді талдау, клиникалық медицина мәселелерін шешу және үздіксіз кәсіби даму үшін IT-технологияларды қолдана алады.Қоғамда қабылданған заңдарды, нормативтік-құқықтық актілерді және этикалық нормаларды ескере отырып, дәрігердің кәсіби қызметін жүзеге асыру.

Академиялық жазу

Кредиттер саны-1

Бақылау түрі-дифференциалды сынақ

Сипаттама: пәнді оқығаннан кейін түлек ғылыми жазудың дәлдігі, айқындылығы мен өзектілігін, сөйлеудің ғылыми стилінің грамматикалық құрылымдарын дұрыс және орынды пайдалануды түсінуді ескере отырып, дәрігердің кәсіби қызметін жүзеге асыра алады.  Пән студенттің жеке жазбаша коммуникативтік қабілеттерін дамытуға мүмкіндік береді. Академиялық адалдықтың маңыздылығына және плагиаризмнің алдын алуға ерекше назар аударылады.

Бағыттар бойынша ғылыми жобалар

Бақылау түрі-дифференциалды сынақ

Сипаттама: пәнді оқығаннан кейін түлек ақпаратты іздеу және сыни талдау үшін медицина саласындағы IT-технологияларды қолдана отырып, ғылыми зерттеулерді ұйымдастыру әдістерін, дағдыларын (жоспарлау, мақсат және міндеттер, дизайн / әдістерді таңдау, орындаудың күнтізбелік жоспары, талдау, түсіндіру, қорытындылар, есеп жазу және зерттеу нәтижелері бойынша презентация) қолдана алады. дағдылар медициналық ақпараттық жүйелердегі жұмыстар.

Модульдер бойынша элективтер

Кредиттер саны-5

Бақылау түрі-дифференциалды сынақ

Сипаттама: элективті пәндерден өту барысында білім алушылар биомедициналық, клиникалық, эпидемиологиялық және әлеуметтік-мінез-құлық ғылымдары саласындағы денсаулық сақтаудың басым бағыттарына байланысты дәлелді медицинаның әлемдік трендтеріне сәйкес келетін заманауи ғылыми зерттеулердің негіздері мен әдіснамасы бойынша білім мен дағдыларды жетілдіреді. Модульдер бойынша элективті пәндердің тізімі жыл сайын жұмыс берушілермен, білім алушылармен және кафедралармен кері байланыс нәтижелері бойынша жаңартылады.

Бағыттар бойынша бақылау клиникалық зерттеулер

Кредиттер саны-5

Бақылау түрі-дифференциалды сынақ

Сипаттама: «бақылаушы клиникалық зерттеулер» пәні бақылау клиникалық зерттеулерінің нәтижелерін бағыттар бойынша жоспарлау, жүргізу, түсіндіру мәселелерін зерттейді (терапия, педиатрия, хирургия, Жалпы дәрігерлік практика, Акушерлік және гинекология). Пәнді бітіргеннен кейін білім алушы дәлелді медицина қағидаттарына сүйене отырып, медициналық практика мен зерттеулерде ғылыми принциптерді, әдістер мен білімді қолдана алады.