«Азаматтық қорғаныс жәнетөтенше жағдайлар» конференциясы

08.02.2016

«Азаматтық қорғаныс жәнетөтенше жағдайлар»

Ұйымдастырушылар:

АҚ және ТЖ бастығы Тасекеева Б.Ж.,

қазақ тілікаф.меңгерушісі, доцент АбдуллинаЗ.А.,

аға оқытушы Рахымбаева А.Т.

Алматы-2015

«Азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар» атты конференцияның

сценариі

Мақсаты:Төтенше жағдайлар, зілзала апаттары жөнінде білімдерін кеңейтіп, олардан сақтану жолдарымен, алғашқы көмек көрсету шараларымен таныстыру.

Жүргізуші: Каберова Мадина.

Армысыздар, құрметті қонақтар, оқытушылар, өрлі де, асқақ рухты тәуелсіз елдің болашақ мамандары!

Қазақстан мемлекетінің орналасқан жері – орасан зор, кең байтақ. Ол жерлерде табиғат апатының неше түрі:  жер сілкіну, қар тасқыны, қатты жел, су тасқыны сияқты құбылыстар жиі болып жатады.

Бұл сұрапыл апаттар адамдар мен жануарлардың өліміне, халықтың өмірінің күрт бұзылуына, материалдық құндылықтардың жойылуына әкелетін құбылыстар. Бұл апаттар көбінесе адамның қолынан келмейтін табиғат күштерінің әсерінен болады.

Сондықтан,төтенше жағдайлар оқиғаларында  іс-қимылдарын ұйымдастыру, өздеріне, төңіректегілерге жәрдем көрсету шараларын білу мақсатында

Кәсіби тілдерді дамыту оқу департаментіне қарасты қазақ тілі, орыс тілі, шет тілдер кафедралары мен латын тілі модульінің бірлесе ұйымдастырып отырған

«Азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар»тақырыбындағыконференциямызды ашуға рұқсат етіңіздер.

Елбасымыз Н. Ә. Назарбаев« Табиғи зілзалалар, техногенді апаттардың алдын алу мен залал зардаптарын еңсеруде жан-жақты көмектесу мен келісілген іс-әрекеттерді жүзеге асырудың қажеттілігін паш етеді»

Қызыл Крест және Қызыл Жарты Ай халықаралық қозғалысы – өз күшін халықаралық қақтығыстар немесе елдегі ішкі толқулар мен қарулы қақтығыстар құрбандарын қорғауды қамтамасыз етуге және оларға көмек беруге бағыттай отыра жер бетінде бейбітшілік болуына жағдай жасайтын халықаралық ізгілікті қозғалыс.

Алдарыңызда Қызыл Крест және Қызыл Жарты Ай халықаралық қоғамынан келген қонақтарды ортаға шақырамыз. Олар: Ибрагимова Л, Джамансарина М, Вовченко Д.

1. Бүгінгі аталып отырған Университеттің 85 жылдығына орай

«Азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар» конференцияның кіріспе сөзі қазақ тілі кафедрасының меңгерушісі, доцент Абдуллина Зәуреш Абдрахметқызына беріледі.

1. Латын тілі модульінің аға оқытушысы Токпанова Анель Алтаевнаның ұйымдастыруымен жалпы медицина факультетінің 014-01 топ студенттері

« Как вести себя при наводнении» тақырыбындакөрініс көрсетеді.

1. Орыс тілі кафедрасының оқытушысы Юрьев Андрей Николаевичтің ұйымдастыруымен жалпы медицина факультетінің 015-03 топ студенті Амангелдиев Азизбек, Амантай Нұрсұлтан «Землетрясение» тақырыбында баяндама оқиды.
  2. Шет тілдер кафедрасының оқытушысы Алпаров Талғат Турекуловичтің ұйымдастыруымен «Терроризмді жою» тақырыбы бойынша видео-бейне көрсетіледі. Қатысушылар жалпы медицина факультетінің 14-34-1 топ студенттері.
  3. Қазақ тілі кафедрасының аға оқытушысы Рахымбаева Ақлима Тілеуімбекқызының ұйымдастыруымен«Өрттен сақтану» тақырыбында көріністі жалпы медицина факультетінің 15-00-3-01 топ студенттері көрсетеді.

Олар:

1. Жалелова А
  2. Ишмурзаев А
  3. Амантай Н
  4. Назарбек Н
  5. Өрісбаева А
  6. Абдумаликова Д
  7. Амангелдиев А.

1. Конференцияның қорытынды сөзін Университеттің Азаматтық қорғаныс және Төтенше Жағдайлар бастығы Тасекеева Бахтыгул Жорабайқызы мен аға инспектор Жандос Рахманбердіұлына беріледі.

Қазақ тілі кафедрасының аға оқытушысы                  Рахымбаева А.Т.

«Азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар» атты конференцияның

есебі

10.12.15ж сағ.12.00, №2 дәрісханада Университеттің 85 жылдығына орай ұйымдастырылған «Азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар» атты конференция болды.

Конференцияға Кәсіби тілдерді дамыту оқу департаментіне қарасты қазақ тілі, орыс тілі, латын тілі модульі қатысып, бағдарламада берілген іс-шараларын көрсетті.Ал шет тілі кафедрасы белгілі себептерімен қатыспады. Жауапты оқытушы Т.Т.Алпаров өз түсініктемесін жазыпберді. Конференцияны қазақ тілі кафедрасының меңгерушісі, доцент З.А.Абдуллина ашып берді.

Қызыл Крест және Қызыл Жарты Ай халықаралық қоғамынан келген мамандар өз баяндамаларын оқып, тәжірибе алмасты. Олар: Ибрагимова Л, Джамансарина М, Волченко Д.

Латын тілі модульінің аға оқытушысы А.А.Токпанованың ұйымдастырылуымен

«Как вести себяпри наводнения» атты сахналық көрініс қойылды.

Қатысқандар:

1. Нариманова А
  2. Нурмухамбетов А
  3. Нуржигит Д
  4. Перимхаан Б
  5. Салимбекова А
  6. Сейдалы А
  7. СейдалыШ
  8. Токмолдаева Ж
  9. Токтамысова С
  10. Толеген А
  11. Тургалиева А
  12. Шерахмет С
  13. Шукибас У

Орыс тілі кафедрасының оқытушысы А.Н.Юрьевтің ұйымдастыруымен «Землетряснение» тақырыбы бойынша баяндама оқылып, видео-бейне көрсетілді.

Бандамашылар: ЖМ 15-003-02 топ студенттері Н.Амантай, А.Амангелдиев.

Қазақ тілі кафедрасының аға оқытушысы А.Т.Рахымбаеваның ұйымдастыруымен

«Өрттенсақтану» тақырыбында көрініс көрсетілді. Қатысқандар: ЖМ 15-003-01,02 тьютор топ студенттері.

1. Жалелова А
  2. Ишмурзаев А
  3. Амантай Н
  4. Назарбек Н
  5. Өрісбаева А
  6. Абдумаликова Д
  7. Амангелдиев А

Конференцияның қорытынды сөзі университеттің АҚ және ТЖ бастығы Б.Ж.Тасекеева және аға инспектор Ж.Р.Абзалиевке берілді.

Конференцияның соңында әділқазы алқасының мүшелері сөз сөйлеп, орын алған жүлделерді атап, сыйлықтар мен мақтау қағазын берді. Сонымен қатар, сертификаттар табыс етілді.

1-ші орын: қазақ тілі кафедрасы,

2-ші орын: латын тілі модульі,

3-ші орын: орыс тілі кафедрасы алды.

Университет АҚ және ТЖ бастығы                                         Тасекеева Б.Ж.

Қазақ тілі кафедрасының меңгерушісі, доцент             Абдуллина З.А.

Қазақ тілі кафедрасының аға оқытушысы                             Рахымбаева А.Т.