Erasmus+ HARMONEE бағдарламасы бойынша тренинг

30.03.2023

6-14 наурыз аралығында Милан университетінің (Италия) шақыруымен Гаргняно қаласында (Италия) Еразмус ПЛЮС «NARMONEE» бағдарламасы бойынша Орталық Азия университеттері жобасының қатысушылары НТП 618829-EPP тренингтері ұйымдастырылды-1-2020-1-IT-EPPKA2-CBHE-JP HARMONEE «магистрлік бағдарламаларды үйлестіру және өзара тану Еңбек және қоршаған орта гигиенасы салалары».

ҚазҰМУ «КЕАҚ» командасы. Асфендиярова С. Д. қатысты:

1. Жобаүйлестірушісі-Қоғамдықденсаулық кафедрасының профессоры, м. ғ. д., Тогузбаева К. К.,
  2. Биостатистикажәнеғылыми зерттеу негіздері кафедрасының жаттықтырушы-ассистенті Хожамкул Р. А.
  3. Қоғамдықденсаулықкафедрасының жаттықтырушы-лекторы А. Жұмағалиұлы.
  4. РН.D. Қоғамдықденсаулықкафедрасының докторанты Арынтаева Н.Е.

Қатысушылар «Қоғамдық денсаулық» және «медициналық-профилактикалық іс»бағыттары үшін Консорциум шеңберінде әзірленетін оқу пәндерінің пилоттық сессияларын таныстырды және өткізді. Жоба аясында барлығы 9 модуль дайындалды:

1. Қоғамдықденсаулыққакіріспе
  2. Бірыңғайденсаулық
  3. Экологиялықжәнекәсіби токсикология
  4. Еңбекгигиенасы
  5. Қоғамдықденсаулықсақтаудың әлеуметтік және мінез-құлық аспектілері
  6. Жұқпалыемесаурулардың эпидемиологиясы
  7. Денсаулықсақтаудыбасқару
  8. Тамақтанусаласындағытүсініктер мен қайшылықтар
  9. Аурулардыңжаһандықауыртпалығы

Сондай-ақ әзірленген пәндер шеңберінде 9 зерттеу жобасы ұсынылды.

Қорытындысында Erasmus PLUS, HARMONEE жобасын одан әрі орындау бойынша іргелі құжаттар әзірленді.