ERASMUS PLUS, BERNICA жобасы аясында Ыстамбұлға проектті іске асыру сапары,

28.11.2023

Проектті іске асыру сапары Түркияның Стамбул қаласында 2023 жылғы 6-10 қараша аралығында Erasmus+ 101082831 – BERNICA – ERASMUS-EDU-2022-CBHE «Орталық Азиядағы тамақтану және диетология саласындағы білім беру және зерттеу әлеуетін арттыру»жобасы аясында өтті.

Қазақстан (С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ Ұлттық медицина университеті, Қарағанды медицина университеті), Қырғызстан, Тәжікстан және Өзбекстан өкілдері үшін ұйымдастырылған сапарды негізінен Стамбул университетінің Medipol командасы үйлестірді. С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ Ұлттық медицина университеті атынан жобаның ұлттық үйлестірушісі, медицина ғылымдарының докторы, профессор Қарлығаш Тоғызбаева, Қоғамдық денсаулық сақтау мектебінің жаттықтырушы-деканы К. Б. Кәрібаев, ғылым департаментінің жаттықтырушы – бас маманы А. Жұмағалиұлы бастаған қазақстандық делегация Қатысты.

Стамбул университетінің профессоры, доктор Индрани Калкан,  қатысушыларды университеттің инфрақұрылымымен таныстырды. Кездесу барысында тамақтану және диетология саласындағы ғылыми зерттеулер, жобалар мен патенттерді әзірлеу, диссертациялар құрастыру, Оқу бағдарламаларын құрастыру және биостатистикалық зерттеу әдістері сияқты тақырыптар талқыланды.

Өкілдер дипломдық және дипломнан кейінгі бағытталған модульдерді әзірлеу бойынша жұмыс істеуге де мүмкіндік алды. Сонымен қатар, қатысушылар университеттің Солтүстік және Оңтүстік кампустарына, Стамбул университетінің Medipol клиникасына барып, осы университет филиалдарының жабдықтарымен және мүмкіндіктерімен танысты. Іс-шара қатысушыларға сертификаттарды салтанатты түрде табыстаумен және жобамен байланысты алдағы іс-шараларды талқылаумен аяқталды.