Эразмус+ «BERNICA» жобасы аясындағы жазғы тренингтер

27.11.2023

Қоғамдық денсаулық сақтау және медициналық-профилактикалық іс мамандықтары бойынша магистратураның оқу модульдерін жаңарту және модернизациалау мақсатында 25 маусым мен 6 шілде аралығында Чолпон-Ата қаласында (Қырғыз Республикасы) диетология, тамақтану және жаңа білім беру технологиялары саласындағы біліктілікті арттыру мақсатында шеберлік сабақтары мен тренингтер өткізілді. Жазғы мектепті Стамбул Медипол университетінің (Түркия) және Грац қолданбалы ғылымдар университетінің (Австрия) жетекші мамандарының қатысуымен Халықаралық жоғары медицина мектебі ұйымдастырды. Жазғы мектеп Erasmus PLUS «BERNICA» «Орталық Азиядағы тамақтану және диетология саласында білім беру және ғылыми-зерттеу әлеуетін құру» жобасы аясында өтті.
ҰАО «С.Ж. Асфендияров атындағы ҚазҰМУ» ұсынған команда: Жоба үйлестірушісі – Қоғамдық денсаулық сақтау кафедрасының профессоры, медицина ғылымдарының докторы. Тогузбаева К.К., тренер-биостатистика және ғылыми зерттеулер негіздері кафедрасының ассистенті Р.А. Хожамкул, жаттықтырушы – Қоғамдық денсаулық сақтау мектебінің деканы К.Б.Карибаев, тренер – тамақтану кафедрасының доценті Бейсбекова А.Қ., тренер – Ғылым бөлімінің бас маманы Жұмағалиұлы А.
Жазғы мектеп кезінде ҚазҰМУ командасы Орталық Азия университеттерінің серіктестерімен бірлесе отырып, 3 модуль бойынша «Қоғамдық денсаулық сақтау», «Медициналық-профилактикалық іс» және «Медицина» бағыттары бойынша оқу үдерісіне енгізу үшін білім беру модульдерін әзірлеуге кірісті: ауру кезіндегі тамақтану, болашаққа арналған тамақтану және арнайы топтар үшін тамақтану.
Қорытындылай келе, Erasmus PLUS, BERNICA жобасын одан әрі дамыту және жүзеге асыру үшін іргелі құжаттар әзірленді.