Эразмус Плюс аясындағы BERNICA жобасының бірінші бастау конференциясы

20.11.2023

2023 жылдың 15-16 наурызында университетімізде Эразмус Плюс аясындағы BERNICA жобасының бірінші басқосу конференциясы өтті. Жобаның мақсаты – Орталық Азиядағы тамақтану және диетология бойынша білім беру және зерттеу әлеуетін арттыру. Конференцияға 9 жоғары медициналық оқу орны: FH JOANNEUM университеті (Австрия), С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ Ұлттық медицина университеті, Қарағанды медицина университеті (Қазақстан), Стамбул MEDIPOL университеті (Түркия), Ташкент медициналық академиясы және Бұхара мемлекеттік медицина институты қатысты. (Өзбекстан), Халықаралық медицина мектебі және Ош мемлекеттік университеті (Қырғызстан), Тәжікстан мемлекеттік медицина университеті және Хатлон мемлекеттік медицина университеті (Тәжікстан).

Конференцияға қатысушылар өздерінің оқу орындарын таныстырды. BERNICA жобасының үйлестірушісі Қ.Джүсіпов ұсынған Халықаралық Медицина мектебі жобаның егжей-тегжейлі жоспарымен, мақсаттарымен және барлық кезеңдегі тапсырмаларды орындау жолдарымен бөлісті. 2 күнге созылған конференция өте мазмұнды және мазмұнды болды. Қорытындылай келе, серіктестер жобаны сәтті жүзеге асыру үшін алдағы уақытта бірлескен іс-шараларды жоспарлады.